TIRANE- Kreu i PD, Lulzim Basha ka marrë pjesë në ceremoninë e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Kryedemokrati ka publikuar fotot nga ceremonia në rrjetin social Facebook.

“Me qytetarët e Prishtinës në 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës”- shkruan Basha.

Dje Kuvendi i Kosovës ka mbajtur një seancë solemne për nder të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në këtë seancë merrnin pjesë shumë politikanë e diplomatë.

Përveç Bashes, të pranishëm në ceremoninë e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës ishin edhe Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, ish kryeministri Sali Berisha dhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruci.
28056451_1789606827757157_4749086508443254125_n
28058547_1789607067757133_5259845192351119649_n
27973352_1789607521090421_9073342313280300868_n
28279075_1789607421090431_1300860356168605469_n
27972350_1789608201090353_121878506713248208_n
(d.d/BalkanWeb)

Etiketa: