TIRANE – Është ndarë nga jeta në moshën 28-vjeçare këngëtari dhe DJ me famë botërore, Tim Bergling, apo siç njihet nga të gjithë DJ Avicii.
ZERKA
DJ dhe producenti muzikor është gjetur i vdekur këtë të premte në banesën e tij nga familjarët, të cilët kanë mbetur të tronditur nga ikja e parakohshme e tij.
Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes se muzikantit suedez, ndërsa pritet fjala e ekspertizës.


AVICIIIIIIIIIIIIIIII

Avicci u tërhoq nga performancat e tij në vitin 2016, për shkak të problemeve shëndetësore. Disa prej hiteve më të shquara të tij janë “Levels”, “Wake Me Up” dhe “Hey Brother”.

avici-1

Ky lajm ka tronditur të gjithë fansat e muzikës dhe menjëherë kanë ardhur reagimet në rrjetet sociale. Përveç artistëve të njohur botërorë edhe vip-at shqiptarë kanë shprehur hidhërimin e tyre për ndarjen nga jeta të Aviciit. Ndër ta ishin, Oriola Marashi, Flori Mumajesi, Dafina Zeqiri, Young Zerka etj.

avicccc

wmae

brun

dafina
(BalkanWeb)

Etiketa: