TIRANE – Ditën e djeshme trajneri gjerman por që aktualisht drejton skuadrën e Liverpool Jurgen Klopp ka publikuar në faqen e tij në Facebook një foto të dy vajzave shqiptareve simpatike Rike Roçi dhe Irid Oxa.

rurgen

Në të shfaqen dy bukuroshet në kampionatin europian të futbollit të dy viteve më parë në Farncë. ‘Për këtë arsye neve na mungon Shqipëria në kampionatin botëror”- shkuhej poshtë fotos.

eva-murati

Kaq ka mjaftuar dhe fotoja ka bërë xhiron e lajmeve në portalet tona. Ndërkohë dhe reagimet kanë qenë të shumta. Mes tyre, edhe ai i moderatores së emisionit sportiv në Tring, Eva Murati. Edhe ajo ka ripostuar foton e vajzave duke shkruar në të: “Nuk di ta marrë për kompliment apo…”.

rike-roci

Siç duket ky etiketim e ka acaruar jo pak Riken, e cila ka reaguar në insastory vetëm pak minuta më pas. Ajo shkruan: “T’i themi shoqes E.M të Tringut(tani e zbulova kush është) që për kompliment të marrë atë foton time që ka postuar në instastory-n e saj.

Unë për vete nëse shoh një femër të bukur e të mirë më bëhet qejfi”. Pra, ka mjaftuar një foto e trajnerit gjerman, që midis vajzave të nis një mosmarrëveshje e tillë. A do të reagojë sërish Eva Muratit?!
(BalkanWeb)