DURRES- Ka mjaftuar një stuhi vjeshte për të kapur në befasi qytetin e Durrësit. Reshjet e rëna pasditen e djeshme kanë sjellë përmbytje në rrugët kryesore të qytetit.

Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton sereshjet me intensitet të lartë zgjatën pak minuta, por shkaktuan përmbytjen e rrugëve në lagje të ndryshme të qytetit.
durres43

durres66555
Fotot dhe videot e siguruara për BalkanWeb dëshmojnë situatën e rëndë të krijuar në shumë akse rrugore.

(m.a/BalkanWeb)