BRAZIL

Statuja Krishtit të Rio de Zhaneiros është vesh mbrëmjen e kaluar si mjek për t’u solidarizuar me bluzat e bardha që po luftojnë ndaj COVID-19.

Ky gjest ka ardhur pikërisht natën e kremtimit të Pashkëve Katolike. Por nuk mbeti me kaq pasi ngjyra të flamujve të SHBA, Francës, Italisë apo Spanjës ndriçuan statujën e famshme botërore të Brazili që bëri që Brazili të solidarizohet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb