Dinamo është mposhtur nga Apolonia “Selman Stërmasi” me rezultatin 2-3, në sfidën e javës së fundit të javës së 19-të të Kategorisë së Parë. Sfida nisi mjaft mirë për miqtë, të cilët kaluan në avantazh që në minutën e 8’ me Antoni Umejiego pas një gabimi nga mbrojtja vendase.

Gjithsesi përpjekjet e këtyre të fundit nuk u ndalën, të cilët shënuan me Taulant Markun. Në pjesën e dytë, fierakët gjetën sërish rrjetën, kësaj radhe me anë të një penalltie që u shndërrua në gol nga Omeri.

Sfida u barazua sërish nga blutë me Dikson, por në fundin e takimit, ishte Ndubuisi i cili me një gjuajtje me kokë, ndëshkoi për të tretën herë portierin Dani.

Kështu Dinamo vazhdon të qëndrojë në vendin e tretë me 34 pikë, ndërsa Apolonia futet në garën për një vend në zonën “playoff”, duke u ngjitur në vendin e 7 me 25 pikë.