Mbyllja e njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit të ri, ka bërë që sheshet simbolike të Stambollit si Taksim, Eyupsultan, Ortakoy dhe sheshi i Xhamisë së Re në Eminonu, tu mbeten vetëm pëllumbave.

Qytetarët i kanë lënë sheshet të boshatisura për të respektuar masat kundër pandemisë.
Këto sheshe, ku zakonisht njerëzit ushqejnë pëllumbat, tashmë janë përfshirë nga qetësia për shkak të pandemisë.

Ndërkaq, disa ende vazhdojnë të kujdesen për këta shpendë duke u hedhur ushqim

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb