Supermodelja amerikane Emily Ratajkowski ka pohuar se ajo ishte sulmuar seksualisht në xhirimet e videoklipit për këngën e njohur Blurred Lines.
Në librin e saj të ardhshëm, 30-vjeçarja akuzon këngëtarin Robin Thicke se është ngacmuar pa pëlqim gjatë xhirimit të videos së vitit 2013.
Akuzat, të raportuara për herë të parë në gazetën Sunday Times, shfaqen në librin e ardhshëm të Ratajkoëski “My Body”.

Emilo

30-vjeçarja thotë se Thicke “u kthye në grup i dehur për të xhiruar vetëm me mua”. Nga askund, ndjeva freskinë dhe të huajt e duarve të një të panjohuri”- thotë ajo.

Ratajkowski u shfaq në video së bashku me Thicke, këngëtarin Pharrell Ëilliams dhe reperin TI. Blurred Lines kryesoi listat në të gjithë botën, duke u bërë kënga më e shkarkuar e Mbretërisë së Bashkuar e të gjitha kohërave në 2014. Por tekstet dhe videoklipi i saj janë kritikuar nga disa që pretenduan se i referoheshin seksit pa konsensual.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb