Nga: ZONJA KATERINA

1 kg kunguj, 3-4 vezë, 1 lgj gjalpë, 1 gotë kos ose ½ qumësht, 100 gr djathë të verdhë, Kripë, piper, majdanoz

Presim kungujt në feta dhe i rrjeshtojmë në një tavë të lyer me gjalpë.

Përziejmë vezët me kosin dhe erëzat dhe i shtojmë në tavën ku kemi vendosur kungujt. I spërkasim në fund me djathë të grirë në rende dhe pak gjalpë dhe i vendosim në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 30-35 minuta.
(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb