Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sonte në qytetin e Laçit.

Si pasojë e të shtënave, një person është plagosur.

I plagosuri është dërguar me urgjencë në spital. Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorit/ autorëve.

Mësohet se i plagosuri është një i ri 19-vjeçar. Policia shprehet se ngjarja ka ndodhur në rrethana ende të paqarta.

Forcat policore thanë se i plagosuri quhet Edon Martini. Ky i fundit është dërguar në Spitalin e Traumës në Tiranë, ndërsa gjendja e tij shëndetësore është e rëndë.

Njoftimi i policisë:

Kurbin / Informacion paraprak

Në lagjen nr.1 në Laç, në rrethana ende të paqarta, është plagosur me armë zjarri shtetasi E.M. 19 vjeç, banues në Laç, i cili është transportuar në spital ku ndodhet nën kujdes mjekësor.

Grupi hetimor në vendngjarje vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Janë ngritur pika kontrolli  si dhe po bëhet krehja e zones me qëllim kapjen e autorit.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb