Një tërmet me magnitudë 7,4 ballë u regjistrua sot në brigjet e Javës në Indonezi, ndërkohë që është dhënë alarmi për cunami, pasi dallgët kanë arritur në tri metra lartësi, njoftoi agjencia indoneziane për menaxhimin e katastrofave.

Tërmeti u regjistrua rreth 147 kilometra nga Sumuri, në jugperëndim të ishullit Java, në një thellësi deri në 10 kilometra.

vijon

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: