TIRANË

Kryeminstri Edi Rama ka reaguar me anë të një statusi në “Twitter” pas tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë Lindore mbrëmjen e sotme, duke lënë pas dhjetra viktima e qindra të plagosur.

Rama shprehu ngushëllimet e tij ndaj Presidentit Erdogan si dhe popullit turk, duke thënë që do të gjendet pranë tyre.

“Shumë e trishtueshme fatkeqësia që ra mbi Turqinë mike prej një tërmeti të rëndë, ku janë shënuar edhe jetë të humbura! I jemi pranë popullit turk dhe lutemi që Zoti t’u japë autoriteteve të vendit dhe Presidentit Erdogan të gjithë forcën për ta përballuar këtë tragjedi”, shkruan Kryeministri Rama.

Rama Twitter
Rama Twitter

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb