Trupi i një fëmije të vrarë nga kamioni që shkaktoi mbi 80 viktima duke hyrë në mes të turmës në Ditën Kombëtare në Nicë, është shndërruar në foto-simbol të terrorit që po kalon Franca.

Në krah të trupit të pajetë, ndodhet akoma kukulla e saj, ndërsa vogëlushja është mbuluar me qese nga punonjësit e ndihmës së shpejtë.

Një imazh që brenda pak minutash është bërë simbol i kësaj tragjedie i shpërndarë me mijëra herë në rrjetet sociale, ka trishtuar miliona njerëz anembanë botës.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: