PRISHTINE- Teksa numri dy i SHBA-ve, Joe Biden po takon kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa në ambientet e Kuvendit, Presidenti Hashim Thaçi i dedikon një status në Facebook.

Thace vlerëson mbështetjen e Biden në luftën për liri e pavarësi si dhe në integrimin e Kosovës drejt BE e NATO.

“Joe Biden, tash e dy dekada ka mbështetur luftën për lirinë, pavarësinë dhe integrimin e Kosovës në NATO e BE. Thank you Mr. Vice President! HTH (Foto: Astrit Ibrahimi)’,- SHKRUAN Thaci pak para takimit me Biden.
(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: