Heather Rebeccah Mosher u shtrua në spital për shkak të një forme shumë agresive të kancerit dhe mjekët i thanë se kishte vetëm disa ditë jetë.

Për këtë arsye, ajo dëshironte t’i thoshte “po” të fejuarit të saj dhe këtë e bëri nga spitali, duke vdekur 24 orë më vonë pas katit të martës.

31 vjeçarja nga Hartford, Connecticut, SHBA, luftoi me të gjithë forcën kundër sëmundjes së saj, por për fat të keq, nuk mundi të bënte asgjë, kështu që organizoi një martesë me Dave në spital.

Pavarësisht nga gjendja e tij, ai u kujdes për gjithçka në detaje: lulet, muzika dhe veshja e bukur. Familja dhe miqtë më të dashur ishin pranë saj në ditën më të bukur të jetës, por për fat të keq ajo ishte edhe e fundit.

Të gjithë u shpërngulën në ceremoninë e varrit, duke vendosur në Facebook foto “Po” dhe duke i thënë lamtumirë Heather-it.

 (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: