Grada Kombëtare e Ukrainës “Azov”, e cila mbron qytetin e rrethuar të Mariupol , eliminoi një gjeneralmajor të ushtrisë ruse. Bëhet fjalë për  Oleg Mityaev. Ai është komandant i divizionit 150 të pushkëve me motor.

Ky është gjenerali i katërt radhazi i eliminuar në Ukrainë për 20 ditë luftë.

 

Gjene

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb