Tri vogëlushe ishin në mesin e civilëve të vrarë nga sulmi i regjimit të Asadit në Idlib.

Tri motra nga familja Taç Sheikh ishin nga fshati Binnish.  Meram , Shehid dhe Mehe , ishin në mesin e 17 civilëve të vrarë nga bombardimet e djeshme të regjimit të Asadit në Idlib të Sirisë.

Vogëlushet e masakruara u varrosën pas nxjerrjes nga rrënojat.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb