Duke folur me Shërbimin Turk të BBC-së, një zyrtar turk ka mohuar pretendimet se një nga anijet e vendit të tyre ka ndihmuar në rikuperimin e anëtarëve të ekuipazhit nga kryqëzori rus Moskva.

Pretendimi u bë më herët sot nga ministri i mbrojtjes i Lituanisë, Arvydas Anusauskas. Ai tha gjithashtu se autoritetet turke dhe rumune kishin konfirmuar se anija ishte fundosur. Zyrtari turk nuk e komentoi këtë konfirmim të supozuar.

Ministria ruse e mbrojtjes këmbëngul se anija është ende në det dhe vazhdimisht ka mohuar pretendimet se Moskva është goditur nga forcat ukrainase.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: