Ylli më i famshëm dhe më pak llafazan në botë i TikTok-ut ka folur në kamera dhe njerëzit kanë mbetur të befasuar.

Khaby Lame – i cili këtë muaj kaloi Charli D’Amelio për t’u bërë TikTok-eri më i ndjekur në botë me 144.9 milionë të tillë është i njohur për videot e tij në të cilat reagon ndaj ‘veprimeve’ qesharake të personave të tjerë në TikTok zakonisht duke treguar një mënyrë më të thjeshtë të realizimit të atij veprimi.

Për më tepër, ai ka dhjetëra miliona shikimi në postimet e tij pa hapur gojën, në vend të kësaj duke i trajtuar shikuesit me shprehjet e tij të fytyrës dhe duarve.

Epo, nëse keni menduar ndonjëherë se si tingëllon zëri i Lames, mos mendoni më pasi ai është dëgjuar duke folur në një video të re.,

Edhe pse kjo nuk është hera e parë që ai flet, është jashtëzakonisht e rrallë të dëgjosh zërin e tij në mediat sociale pasi të gjitha videot e tij në llogarinë e tij TikTok janë joverbale.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ndërkohë, Khaby së fundmi zbuloi pse ai nuk flet kurrë në videot e tij dhe tha për CNN se reagimet e tij të heshtura kishin për qëllim të personifikonin termin ‘duke tundur kokën’, me videot e tij që tregonin rregullisht zemërimin e tij në pjesë të çuditshme të ndërlikuara të jetës.

“Më lindi ideja sepse po i shihja këto video që qarkullonin dhe më pëlqeu ideja për të sjellë pak thjeshtësi në të. Lloji i gjestit erdhi rastësisht, por heshtja jo. Mendova një mënyrë për të arritur sa më shumë njerëz. Dhe mënyra më e mirë ishte të mos flisja”, kishte thënë ai.

“Ndoshta sepse shprehjet e mia të fytyrës janë qesharake dhe i bëjnë njerëzit të qeshin, kjo thjeshtësi i bën njerëzit të qeshin dhe unë e dua këtë”, u shpreh ai.

Khaby ka lindur në Senegal i cili u transferua në Itali në moshë të re. Popullariteti i tij me të vërtetë u rrit gjatë pandemisë COVID-19 pasi humbi punën si punëtor në një fabrikë.

Ndërsa videot e tij të para përfshinin vallëzim, reagime të lojërave video dhe skeçe komedi, ai më në fund arriti një përparim duke bërë diçka mjaft unike.

Për Khaby, gjithçka që duhet është të ngrit supet, një gjest ose një shprehje fytyre për të tallur këto video – dhe ai i bën të gjitha pa fjalë.

Apeli global për të mos folur në TikToks-in e tij do të thotë se përmbajtja e tij është e lehtë për t’u kuptuar nga pothuajse të gjithë.

Ëndrra e Khaby, një ditë, do të ishte të bënte një film me Will Smith, i cili supozohet se është një nga fansat e tij.

Së fundmi ai ka kaluar Charli D’Amelio për t’u bërë llogaria më e ndjekur në TikTok.

18-vjeçarja D’Amelio filloi karrierën e saj në platformën e mediave sociale në vitin 2019 dhe shpejt u bë krijuesja më e ndjekur e përmbajtjes në platformë, duke arritur në 100 milionë ndjekës në vitin 2020.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: