Kanë kaluar më shumë se gjashtë vjet që kur Princi Harry i propozoi Meghan Markle, por unaza e tyre e fejesës ende po tërheq vëmendjen. Sipas një sondazhi të fundit nga argjendari britanik Ramsden’s Jewellery, unaza e fejesës me diamant të Dukeshës së Sussex është ende unaza e fejesës më e kërkuar në mbarë botën.

Ky hulumtim, i cili shqyrtoi të dhënat e vëllimit të kërkimit global gjatë 12 muajve të mëparshëm, zbuloi se unaza e saj gjeneronte mesatarisht 51,283 kërkime çdo muaj. E dyta në listë është unaza e famshme e safirit dhe diamantit, e mbajtur nga Princesha Diana dhe kunata e Meghan, Kate Middleton, me mesatarisht 22,100 kërkime globale në muaj. Unazat e fejesës së të famshmëve si Millie Bobby Brown, Hailey Bieber dhe Megan Fox dolën në vendin e dytë dhe të tretë, duke përmbyllur pesë unazat më të kërkuara.

Princi Harry punoi me Cleave and Company, bizhuteritë e Mbretëreshës Elizabeth, për të dizajnuar unazën e fejesës së Meghan. Unaza përmban një diamant qendror nga Botsvana, një vend me rëndësi të madhe për çiftin, duke shënuar ditët e para të romancës së tyre, shkruajnë mediat e huaja.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: