KOSOVA

Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti ka filluar komunikimet në postin e ri duke theksuar se sot ka marrë mbështetje nga Gjermania e Franca.

Hoti shton se sot mori urimin e Merkelit si dhe një bisedë me këshilltarin diplomatik të Macron, Emannuel Bonne.

 

 

STATUSI NGA AVDULLAH HOTI

Sot mora mbështetje të fuqishme nga Gjermania dhe Franca!

 

Jam shumë i lumtur të ndaj me ju urimin që mora nga Shkëlqesia e saj, Kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila po ashtu shprehi gatishmërinë për bashkëpunim dhe mbështetje të mëtutjeshme për Republikën e Kosovës.

 

Sot pata edhe një bisedë të ngrohtë telefonike me z. Emmanuel Bonne, këshilltar diplomatik i Presidentit të Republikës së Francës, Emmanuel Macron, të cilin e falënderova për mbështetjen në të kaluarën dhe gatishmërinë e Francës për ta ndihmuar Kosovën në rrugën e integrimeve eurotlantike.

 

#QeveriaHoti #RKS

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb