Eshtë ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare Tom Lester, aktori që interpretoi fermerin Eb Dawson në filmin e njohur “Green Acres”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ai vdiq si pasojë e komplikikacioneve të sëmundjes së Parkistonit, në shtëpinë e tij në Nashville.

Nga viti 1965 deri në 1971, Lester luajti fermerin Eb Dawson, ku përvec këtij roli pati edhe një sërë shfaqjesh të tjera.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: