Versioni më i fundit i aplikacionit YouTube për televizorët android tani mbështetet edhe në videot 8K, sipas tvbeurope. Shikuesit kanë nevojë për një TV Android 8K me Android 10 ose më të ri.

Televizori duhet të mbështesë kodeksin AV1 (me deshifrim 8K) dhe aplikacioni YouTube duhet të përditësohet në versionin 2.12.08 ose më të ri.

Një tjetër tipar i ri i aplikacionit të përditësuar është Cast Connect, i cili “lejon aplikacionin tuaj Android TV të marrë mesazhe dhe të transmetojë statusin e medias sikur të ishte një Chromecast”.

Sipas Android Police, përditësimi fillimisht mbështet riprodhimin AV1 HDR, por kjo më vonë u hoq dhe u zëvendësua me Cast Connect.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: