Europa League dhe Conference League u njohën me rezultatet e ndeshjeve të 3-të në grupe.

Pritej të ishte ndeshje e vështirë për Romën kjo e sotmja ndaj Betis dhe ashtu rezultoi. Takimi në Olimpico ishte mjaft i luftuar në të dyja anët, teksa në fund sfida përfundoi në shifrat 1-2 në favor të djemve të Pellegrinit.

Sfida ishte në baraspeshë deri në minutën e 32-të. Spanjollët prekin me dorë një top dhe arbitri akordon penallti për vendasit pas një rishikimi me VAR. Ai që do merrte përsipër ekzekutimin e 11-metërshit do ishte Paulo Dybala, që do tregohej i saktë.Betis nuk pajtohet assesi me rezultatin dhe kthen gjithçka nga fillimi me anë të Rodriguez (40’).Në pjesën e dytë u vu re dëshira për të mos humbur. Shumë faulle, lojë e ashpër dhe pak futboll i luajtur, e tregojnë më së miri këtë.

Gjithsesi nuk është i këtij mendimi Luis Henrique që lë me gisht në gojë Dybalan me shokë në fund.

Dybala scores, was there ever any doubt…pic.twitter.com/7B164xOXt7

— IM (@Iconic_Mourinho) October 6, 2022

Arsenali vijon të tregojë se është në formë të mirë. Këtë herë, ekipi londinez mundi pa shumë probleme Bodo/Glimt, me shifrat 3-0.

Për golin e parë duhej të prisnim minutën e 23-të. Nketiah do zhbllokonte shifrat, me trajnerin Arteta në stol që mund të merrte frymë lirisht.Dyfishimi i shifrave do vinte nga Holding, pak më vonë. Mysafirët nuk gjetën forcën të reagonin, me mundësitë për ta që ishin pothuajse zero.

Në pjesën e dytë, ekipi pritës do administronte në mënyrën më të mirë të mundshme rezultatin, madje do shënonte edhe me Vieria (85’), duke ia dalë të dërgojë në shtëpi 3 pikë mjaft të vlefshme.

Fokusi për Arsenalin tashmë është kampionat, me ndeshjen e ardhshme për ta në Premier League që është e programuar për në fundjavë.

 

Httttt

Hhhhhh
Hhhhhh

BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: