SPANJE- Në fund të 2022, kur punët për stadiumin Santiago Bernabeu do të mbarojnë, impianti i Real Madridit, do të ketë një fushë që lëviz dhe që mund të ruhet nën tokë, duke bërë të mundur në këtë mënyrë të realizohen edhe aktivitete të tjera sportive, nga bashketbolli, tenisi, por edhe koncerte, konferenca dhe panaire.

Reali ka publikuar një video 5-minutëshe për të na treguar për stadiumin që do të jetë teknologjia e fundit dhe që të lë pa fjalë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb