Mund të duket një detaj i parëndësishëm, një preferencë e thjeshtë që lidhet me panoramën apo mundësinë për të shtrirë këmbët në korridorit e avionit, por nuk është ashtu, vendi i zgjedhur prej jush tregon një anë të rëndësishme të personalitetit tuaj.

Sipas psikologëve personat që zgjedhin dritaren janë njerëz egoist, janë më pak me ankth dhe se kanë aspak problem të bezdisin të tjerët sa herë që duhet të lëvizin nga vendi.

Njerëzit që zgjedhin korridorin janë njerëz më social dhe për ta është e rëndësishme komoditeti i të tjerëve.

Sipas një studimi të realizuar nga Quartz tek pasagjerët amerikan. përqindja e pasagjerëve që zgjedhin dritaren është më e lartë se 50, mes tyre përqindja e meshkujve e kalon atë të femrave.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb