Christian Eriksen është afër transferimit te Manchester United. Mesfushori danez do të veshë fanellën e “Djajve të Kuq”, teksa synon që të fitojë një vend titullar.
Ky vendim i tij nuk është pritur aspak mirë nga tifozët e ish skuadrës së tij, Tottenham.

Një lojtar i 12-të i Spurs ka postuar një video në rrjetet sociale, ku duket që djeg një fanellë të vjetër të Eriksen. Ky veprim i 30 vjeçarit që ka luajtur shumë sezone në White Hart Lane është konsideruar si një tradhti e pastër.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: