TIRANË

Minutazhi në seancë plenare duket se ka sjellë pakënaqësi edhe mes maxhorancës. Ndërsa zv/kryeministri Ahmeta mbante fjalën në foltoren e Kuvendit, nën kryetarja e parlamentit Ermonela Felaj, ka qenë strikte në zbatim të minutave për cdo deputet, duke ia ndërprerë fjalën në përfundim të 10 minutësisht.

Felaj: Faleminderit z.Ahmetaj …
Ahmetaj: Më fal zonjë …
Felaj: Jo, ju faleminderit koha është e përcaktuar, kështu që..
Ahmetaj: E di ke edhe 5 sekonda, të lutem
Felaj: Jo, nuk keni 5 sekonda, të lutem. Ka mbaruar koha juaj
Ahmetaj: Faleminderit, por kohai me sapo ka filluar

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: