Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic pasi kaloi COVID-19 ka dhënë një mesazh sensibilizues për publikun.

Ibrahimoviç thotë në video se virusi e sfidoi, por ai fitoi ndërsa të tjerët nuk janë si ai. Prandaj ai u kërkon të gjithëve mos e sfidojnë COVID-19, por të përdorin kokën dhe të respektojnë rregullat.

39-vjeçari shton se duhet vendosur maska, mbajtur distanca dhe mbrojtur individët përreth. Për të kështu mund të fitohet.

“Virusi më sfidoi dhe unë fitova, por ju nuk jeni Zlatani. Mos e sfidoni virusin dhe përdorni kokën tuaj.
Mos harroni të vendosni maskën, të mbani distancën dhe të mbroni ata përreth jush. Ne do të fitojmë”.- thotë Ibrahimoviç.

 

View this post on Instagram

 

Ricorda di indossare la mascherina, mantieni le distanze e proteggi chi ti sta vicino, sempre. Vinciamo noi! @regionelombardia.official

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb