Mike Tyson do të mbahet mend si një nga boksierët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, por mbi të gjitha për kafshimin e veshit të një prej rivalëve të tij historik si Evander Holyfield. Shumë sportistë inspirohen nga amerikani, por një prej tyre ka vendosur të përsërisë gjestin e “Iron Tyson”.

Bëhet fjalë për anglezin Kash Ali, i cili në ndeshjen për peshat e rënda kundër David Prize. Ndryshimi i vetëm është se ai e kafshoi rivalin në bark. Gjithashtu, ndryshe nga Tyson, Kash Ali nuk ishte me fat, pasi arbitri e pa veprimin e tij, duke e pezulluar nga ndeshja.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb