Ajax është një ëndërr e madhe për shumë futbollistë në të gjithë botën, një nga klubet më të famshme, ëndërr të cilët po e përjeton një talent shqiptar, Jenson Llanaj. Prej dy vitesh, 11-vjeçari shqiptar është bërë pjesë e akademisë së Johan Cruyff duke firmosur një kontratë zyrtare.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Holandezët besojnë shumë tek talenti i Llanaj, një lojtar i ri që preferon të aktivizohet në krahun e djathtë të mesfushës por fiziku dhe grinda e tij kanë bërë që drejtuesit e akademisë ta s’postojnë shpesh edhe në qendër të mesfushës si shkatërrues.

I lindur në Romë, por me prindër shqiptar, Llanaj i ka kushtuar të gjithë fëmijërinë e tij futbollit me shpresën dhe besim që të luaj në nivelet më të larta të futbollit europian, pse jo një ditë të përfaqësoj, kombin e tij, Shqipërinë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: