Të burgosurit e regjimit të presidentit Nikolos Maduro në Venezuelë po trajtohen në mënyra ç’njerëzore.

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale, tregon sesi të burgosurit rrinë shtrirë lakuriq në dyshime dhe goditen vazhdimisht nga oficerët e burgut. Video është publikuar nga ish-kryeparlamentari europian Antionio Tajani, i cili ka bërë thirrje për ndërgjegjësim dhe reagim ndërkombëtar ndaj regjimit venezuelas, shkruajnë mediat e huaja.

Bëhet me dije se hetuesit kanë nisur hetimet për torturat ç’njerëzore që përdoren në burgjet e Venezuelës.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb