Përtej mungesave, dhe dëmtimeve të shumta, problemi më i madh i Kukësit edhe këtë sezon është mungesa e një “shtëpie”. Stadiumi “Zeqir Ymeri”, është projekti i radhës i FSHF-ës dhe UEFA-s, një projekt për rindërtimin e tij, i cili pritet të përfundoj verën e ardhshëm, të paktën ky është premtimi i Safet Gjicit, si kryetar i Bashkisë Kukës por dhe si presidenti i klubit. Kukësi luan këtë të shtunë përballë Tiranës, një transfertë e vështirë por Gjici beson se ekipi i tij do të dalë fitues nga ky takim pasi tashmë grupi është i plotë. Gjici nuk harron as të thumboj bardheblutë duke i kujtuar të përballjet e fundit:(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb