Një pronar jahti turk pagoi një total prej 76,000 € për shkeljen e rregullave të Covid-19 në Mykonos.

Biznesmeni u gjobit për mbajtjen e një feste në një jaht me 26 mysafirë në bord, gjë që ishte një shkelje e masave aktuale strikte të koronavirusit, dhe u detyrua të paguante 50,000 € për veten e tij dhe 1,000 € për secilin nga mysafirët e tij.

Ky biznesmen viziton Mykonos pothuajse çdo verë dhe merr me qira jahte luksoze që ofrojnë mini-lundrime në Egje bazuar në ishullin e Erërave. Ai u përpoq të justifikohej para Rojës Bregdetare, duke thënë se kishte përshtypjen se mini bllokimi dhe masat kufizuese në argëtim përfunduan në orët e para të së hënës.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb