Betis mori një fitore të rëndësishme mbrëmë në shtëpi ndaj Elches, duke e mposhtur 3-0 në kampionat.

Ekipi nga Sevilla u duk në formë, por jo vetëm. Trajneri i Betis, Manuel Pellegrini mori vëmendjen e të gjithëve në minutën e 55-të, kur ndali në mënyrë perfekte një top të ardhur nga fusha e lojës.

Tifozët mbeten të habitur në shkallët e stadiumit Estadio Benito Villamarín. Video është bërë virale në rrjetet sociale dhe ka marrë shumë shpërndarje.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: