DROPULL

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Gjirokastër, kësaj radhe në fshatin Goranxi të Dropullit.

BalkanWeb siguron pamje nga flakët që po përhapen teksa ka dyshimet se zjarri është i qëllimshëm.

Probleme ka pasur ede në aksin Gjirokastër-Kakavijë pasi shtëllungat e tymit kanë arritur deri. Zjarrfikësit po punojnë për të penguar përhapjen e flakëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb