Pas Greqisë edhe Turqia është përfshirë nga zjarret masive.

Zjarri që filloi në një pyll në Manavgat, në provincën e Antalisë, arriti shpejt në zonat e banuara për shkak të erërave të forta, duke shkatërruar shtëpitë në zonën e Kalemler.

Po ashtu si pasojë e fkakëve janë plagosur tre persona ndërsa katër lagje janë evakuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb