MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar për të disatën ditë radhazi rritje rastesh me COVID-19. 74 të infektuar ka pasur në 24 orët e fundit teksa janë shënuar dhe dy viktima.

Lajmi i mirë është se Maqedonia e Veriut po vijon me ritme të larta vaksinimin teksa 510 mijë qytetarë kanë kryer të paktën një dozë.

Gjithsesi 381 mijë 182 qytetarë tashmë e kanë përmbyllur procesin e dy dozave të vaksinimit.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb