Këshilli Politik vijon mbledhjen teksa janë të pakta orët deri në përfundim të afatit 31 maj.

Gazetari Ergys Gjençaj zbulon se një përfaqësues i ambasadës së SHBA ka marrë veçmas Gjiknurin dhe Bylykbashin për ecurinë e diskutimeve.

Ndërkohë opozita ka hedhur në tryezë të gjitha propozimet përfshi qeverinë tranzitore dhe rolin e Kushtetueses si Kolegj Zgjedhor ndërsa pritet përgjigjia e mazhorancës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb