Gjykata e Rrethit Gjyqësor të Elbasanit ka vendosur këtë të shtunë të lërë masën e pezullimit për gjashtë efektivët e “Shqiponjave”, të arrestuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, katër ditën para zgjedhjeve të 25 prillit.

Më herët, efektivët e “Shqiponjave” u pezulluan nga detyra apo ushtrim i çdo funksioni publik.

Ata u akuzuan nga prokuroria për neglizhencë në kryerjen e detyre ne ngjarjen e ndodhur katër ditë para zgjedhjeve të 25 prillit 2021, ku mbeti i vdekur Pjerin Xhuvani.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb