Një nga vajzat e bashkëpronarit të skuadrës amerikane të futbollit amerikan New York Giants, Steve Tisch ka ndërruar jetë. Ajo kishte tentuar vetëvrasjen pak ditë më parë dhe ishte në gjendje të rëndë shëndetësore.

Hilary Tisch ishte stiliste bizhuterish dhe gjithashtu kishte një organizatë jofitimprurëse me të cilën siguronte ndihmë mjekësore falas për njerëzit në nevojë.

Babai i saj Steve Tisch tha në një deklaratë se e bija vuante nga depresioni.

“Hilary ishte një person i dashur dhe i mrekullueshëm. Nëna motrat dhe vëllezërit e saj janë të tronditur nga humbja e saj. Ajo lë një boshllëk në zemrat tona.

Ashtu si të tjerë Hilary luftoi me sa mundi kundër sëmundjes së depresionit. Familja jonë është zemërthyer dhe po mban zi për humbjen tragjike. Kërkojmë privatësi në këtë kohë të vështirë”, thuhej në deklaratën e familjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb