Kreu i grupit rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin ka treguar se cili do të jetë misioni i radhës për mercenarët e ushtrisë së tij.

Ai deklaroi se detyra e radhës e luftëtarëve të tij, të cilët vetëm para pak ditësh arritën të fitojnë qytetin ukrainas të Bakhmutit nga forcat e Kievit, mund të jetë mbrojtja e territorit rus.

“Së pari, na duhet të paktën një muaj pushim pas muajsh luftimesh në Bakhmut. Detyrat e radhës mund të zhvillohen në territorin rus”, tha Prigozhin.

Prigozhin tha se njësitë Wagner do të vendosen përkohësisht në kampet e pasme në rajonet Donetsk dhe Luhansk, larg vijës së frontit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb