KOSOVA

Qeveria Hoti duket se është braktisur në orët e saj nga 6 anëtarë të kabinetit. Besnik Tahiri, Besian Mustafa, Driton Selmanaj, Agim Veliu, Anton Quni dhe Vlora Dumoshi janë 6 ministrat e dorëhequr.

Në fakt arsyeja pse ata janë dorëhequr është thuajse e detyruar, pasi në Kosovë po mbahet seanca konstituive e Kuvendit dhe të sipërpërmendurit janë deputetë të zgjedhur më 14 shkurt.

Ata janë dorëhequr nga detyra e ministrit në detyrë për të vijuar si deputet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb