Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pret tashmë sa më shpejt ftesën e kryetarit të ri të Kuvendit, Glauk Konjufca për të krijuar qeverinë e re.

Në fakt Konjufca i dalë si deputet nga Vetëvendosja, u propozua nga partia e tij dhe u zgjodh kryetar kuvendi.

Tashmë ftesa për qeverinë Kurti ll duket se është vetëm çështje kohe.

“Tash e kemi Glauk Konjufcën kryetar të Kuvendit, unë pres prej tij që të më sjellë ftesën për formimin e Qeverisë si mandatar i ardhshëm dhe më pas do të njdekim hapat kushtetues dhe ligjor”, – tha Kurti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb