Sime Vrsaljko ka habitur të gjithë me zgjedhjen e tij. Mbrojtësi u largua nga Atletico Madrid dhe befasisht sot firmosi në Greqi me klubin e Olympiacos.

Skuadra e njohur e mirëpriti atë, teksa në rrjetet sociale shkruhet: “Mirësevjen Sime Vrsaljko”. Anësori kroat u rrit te Dinamoja e Zagrebit, për t’u transferuar më pas te Genoa. Pas një sezoni aty, u preferua një kalim te Sassuolo.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: