Sime Vrsaljko nuk është më lojtar i Atletico Madrid. Mbrojtësi anësor nga Kroacia nuk u pajtua me shifrën e ofruar nga klubi për rinovimin, duke bërë kështu që ai mos të rinovojë.

30 vjeçari ka luajtur 5 sezone me gjigandët e La Liga. Gjithashtu, në një edicion, Vrsaljko ka mbrojtur ngjyrat e Interit. “Faleminderit shumë për punën, profesionalizmin dhe përpjekjet tuaja me fanellën tonë” – shkruan klubi me seli në Madrid.

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb