Javën e kaluar në qytetin jugor të Mariupol , u bombardua teatri nga forcat ruse.

Zyrtarët ukrainas kanë njoftuar se rreth 300 qytetarë kanë humbur jetën. Në teatër strehoheshin më shumë se 1 mijë persona për t’i shpërtuar sulmeve.

Ndërkohë komunikimi me Mariupol është bërë edhe më i vështirë si pasojë e sulmeve. Kujtojmë se teatri i bombardua pavarësisht së në ambientet e jashtme ishte shkruar fëmijë me nuanca të bardha si një shenjë për të njoftuar se ka edhe fëmijë të strehuar mos sulmuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: