Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Ekspozita në Shangai/ Mercedes prezanton modelin e ridizenjuar S

2014-S550-for-news-on-18-model-626x383

Nesër në Shangaj zhvillohet panairi i makinave dhe kompania e madhe gjermane Mercedes ka zbuluar pamjen dhe detajet e edicionit të ri-dizajnuar të modelit S. Blerësve iu ofrohen disa motorë të rinj, ndërsa i pari është motori 3 litra biturbo V6, me 367 kuaj fuqi dhe me shenjën S450.

Në kombinim me versionin 4 litra biturbo V8, e cila arrin me shenjën S560, mund të llogaritin në 469 kuaj fuqi, ndërsa modeli AMG S63 me motor të konfiguracionit të lartpërmendur, i cili ka zëvendësuar motorin e deritanishëm 5,5 litra V8, ofron madje 611 kuaj fuqi.
AMG S63 ka edhe marshin automatik me 9 shpejtësi. Vetura prej 0 deri 100 km/h arrin për vetëm 3,4 sekonda. Në ofertë mbetet edhe motori biturbo V12 me 630 kuaj fuqi, i cili është i rezervuar për modelin S65.

 (BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.