Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Bashkimi Evropian është i gatshëm të reagojë sa më shpejt dhe në mënyrën e duhur në rast masash tregtare amerikane, që do të preknin industrinë evropiane, deklaroi një zëdhënës i Komisionit Evropian. “Ne jemi të gatshëm të reagojmë sa më shpejt dhe në mënyrën e duhur në rastin kur...

Pippa Middleton, e cila është zhdukur nga eventet mondane pas martesës me miliarderin James Matthews, është fotografuar gjatë pushimeve të saj dimërore në Verbier, të Zvicrës. E përjavshmja Chi në numrin e të mërkurës do të publikojë fotot ekskluzive të motrës së Kate Middleton, e cila shfaqet duke bërë...

Një kompani që ndodhet në Emiratet e Bashkuara Arabe zbuloi atë që e quajti qumështi pluhur i parë për bebe me bazë qumështi deveje, destinuar kryesisht për foshnjat alergjike ndaj qumështit të lopës. “Camelicious”, një produkt i realizuar nga “Emirates Industry for Camel Milk and Products” u prezantua me...

Vendet e OKB-së, me përjashtim të SHBA-së, nisën një negocim afatgjatë për të arritur në nënshkrimin në muajin dhjetor në Marok të një pakti botëror për migracionin jodetyrues, një çështje e konsideruar si një sfidë e madhe për planetin. Gjashtë raunde negociatash në Nju Jork, një në muaj, janë...

Një zjarr ka shpërthyer në aeroportin e Maltës dhe si pasojë janë evakuuar të gjithë pasagjerët. ”Shërbimet zjarrfikëse u dislokuan menjëherë për të marrë situatën nën kontroll, ndërkohë që aktiviteti i aeroportit u pezullua”, njoftoi Malta International Airport. “Pasagjerët duhet të kontrollojnë orarin e fluturimeve para se të vijnë...

Evropa ka parë rritje masive të rasteve të fruthit në vitin 2017. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se bëhet fjalë për një rritje të rasteve me 400%, përkatësisht për mbi 20,000 njerëz të infektuar, krahasuar me 5,273 në vitin 2016. Nga të infektuarit, 35 kanë vdekur. Sipas OBSH-së,...

MEKSIKE – Autoritetet meksikane po hetojnë zhdukjen e tre shtetasve italianë në shtetin perëndimor të Jaliscos. Vicenzo Cimmino, Raffaele Russo dhe Antonio Russo, të gjithë nga Napoli, u panë për herë të fundit në bashkinë Tecalitlán më 31 janar. Tre italianët e zhdukur Sipas raportimeve, tre italianët u zhdukën...

GREQI-Shtatëmbëdhjetë qytetarë turq u lokalizuan dje në mbrëmje në një plazh të ishullit grek, Inuses, të cilët u transferuan më pas në një qendër pritjeje dhe identifikimi në ishullin Hios, njoftoi sot agjencia greke e lajmeve, ANA-MPA. Sipas burimeve të Rojes Bregdetare greke, u konfirmua se ata ishin të...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.