Më poshtë vijojnë 10 fituesit e fundit të festivalit prestigjioz të kinemasë në Berlin, të cilët kanë fituar Ariun e Artë në vite.

– 2021 : “Bad luck banging or loony porn” nga Radu Jude (Rumani)

– 2020 : “There is no evil” nga Mohammad Rasoulof (Iran)

– 2019 : “Synonymes” nga Nadav Lapid (Izrael)

– 2018 : “Touch me not” nga Adina Pintilie (Rumani)

– 2017 : “Corps et âme” nga Ildiko Enyedi (Hungari)

– 2016 : “Fuocoammare, par-delà Lampedusa”nga Gianfranco Rosi (Itali)

– 2015 : “Taxi Teheran” nga Jafar Panahi (Iran)

– 2014 : “Black Coal” nga Diao Yinan (Kinë)

– 2013 : “Mère et fils” nga Calin Peter Netzer (Rumani)

– 2012 : “César doit mourir” nga Paolo dhe Vittorio Taviani (Itali).

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb